KRONE Kundservice
Nära, även vid långt avstånd.
KRONE Kundservice. +49 (0) 59 51 / 209 - 320   +49 (0) 59 51 / 209 - 367   kd.nfz@krone.de

Kontaktpersoner i Sverige

Joakim Berg

Krone Center Sverige AB
Eftermarknad

Telefon: +46(0)722-14 83 00
E-post: jb@krone-trailer.se

Kontaktpersoner i Tyskland

Udo Bussmann

Leiter Kundendienst /
Head of Customer Service

Telefon: +49 5951 209-524
E-post: udo.bussmann@krone.de

René Knabe

Leiter Service-Partner-Netz /
Head of Service Partner Network

Telefon: +49 5951 209-8048
E-post: rene.knabe@krone.de

Norbert Tranel

Telefon: +49 5951 209-234
E-post: norbert.tranel@krone.de

Dirk Anneken

Telefon: +49 5951 209-364
E-post: dirk.anneken@krone.de

Michael Wassen

Telefon: +49 5951 209-619
E-post: michael.wassen@krone.de

Ingo Barkhau

Telefon: +49 5951 209-554
E-post: ingo.barkhau@krone.de

Silvia Rosen

Telefon: +49 5951 209-684
E-post: silvia.rosen@krone.de

Dimiter Petrov

Telefon: +49 5951 209-322
E-post: dimiter.petrov@krone.de

Thomas Stindt

Telefon: +49 5951 209-8112
E-post: thomas.stindt@krone.de

24tim Hotline

Ytterligare 24tim Hotline

BPW: +49 2262 780
SAF: +49 6059 301-247
Carrier transiscold: +49 5401 5105
Thermo King: +49 800 80858585
WABCO: +49 180 5922261
GIGANT: +49 1802 962000

KRONE Mobility

KRONE Mobility är där för dig i hela Europa 24 timmar om dygnet. Oavsett om din trailer är skadad, trasig, eller en komponent inte fungerar korrekt: Ring 00800 225 55 76 63 eller +49 (0) 7333 808 512 och våra kompetenta partner verkstäder kommer att hjälpa dig omedelbart med att lösa ditt problemet.

00800 225 55 76 63 +49 7333 808512